Vergi Ozan Bingöl, ‘Vergi yükü asla azalmayacaktır’ diyerek tepki gösterdi.

Türkiye’de pandemi döneminin ardından ekonomik kriz giderek daha da derinleşti. Koronavirüsün ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri devam ettiği sırada Ukrayna ve Rusya arasında çıkan savaş başta enerji olmak üzere Türkiye’de de krizin büyümesine neden oldu.

Bunların yanı ekonomide alınan yanlış kararlar döviz kurunun uçuşa geçmesine neden olurken Türkiye’de bu kez enflasyon sorunu ortaya çıktı. Vatandaşın boğazını sıkan enflasyon günlük hayatta kendini hissettirmesi nedeniyle olumsuz sebeplere yol açtı.

Bu gelişmeler sürerken vatandaşın vergi yükü de önceki dönemlere göre artarak sırtında bir yük haline geldi. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl ise bu konu üzerinden sosyal medya hesabı x üzerinden eleştirilerde bulundu.

VERGİ YÜKÜ AZALMAYACAK

Bu kez eleştiri oklarını Ozan Bingöl vatandaşın tepkisine çevirdi. 2019 yılından itibaren ücretli hale gelen 25 kuruşluk poşete, bir lokantada 50 lira fazla gelen hesaba, ve 500 liralık apartman aidatının akıbetine gösterilen hassasiyetin başka yöne çevrilmesi gerektiğini ima etti.

5c8d57c145d2a05010d5d4db.webp

Yurt Dışı çıkış harcında karar değişti! Yurt Dışı çıkış harcında karar değişti!

Ozan Bingöl, bu hassasiyetin son 22 yılda ortalama kur ile ödenen 2 trilyon 756 milyar 502 milyon dolar verginin nerelere harcadığına gösterilmesi gerektiğini vurguladı. X hesabından eleştirilerde bulunan Ozan Bingöl, bu hassasiyetin değişmediği sürece Türkiye’nin üzerindeki vergi yükünün asla azalmayacağını belirtti.

sdadasdassdfsdfsd.jpg

 

Kaynak: Haber Merkezi