LGS ve YKS için geri sayım başladı! LGS ve YKS için geri sayım başladı!

İstanbul Eyüpsultan'da bulunan özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın 5 ay önce okuldan atılan Irak uyruklu bir öğrenci tarafından dün silahla öldürülmesi gündeme bomba gibi düştü. Türk Eğitim-Sen sendikası, iş bırakma kararı aldı. Karara göre, sendikaya bağlı öğretmenler bugün ilk derse girmeyerek okullarda basın açıklaması yaptılar. Cuma günü ise tam gün iş bırakma kararı alan öğretmenler, il mili eğitim müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak "Öğretmene şiddete hayır" diyecek.

ADALET BAKANLIĞI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI

Eğitim sendikaları, üyelerine ve meslektaşlarına çağrıda bulunarak bugün için siyah giyinmelerini ve siyah kurdele takmalarını, 10 Mayıs'ta da iş bırakmalarını istedi. Sendikalar, Ankara'da Adalet Bakanlığı önünde, diğer illerde de adliye binalarının önünde basın açıklaması yapacaklarını da duyurdu.

CUMA GÜNÜ OKULLAR OLACAK MI?

Öğretmenlerin iş bırakması nedeniyle Cuma günü okulların olup olmadığı araştırılıyor. Okulların normal şartları devam edeceği ancak öğretmenlerin derse girmemesi nedeniyle boş geçeceği öğrenildi. Diğer sendika üyelerinde iş bırakması durumunda okulla gidecek olan öğrenciler gün boyu ders görmeyecek. 

Kaynak: Haber Merkezi