Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yemin edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yemin edecek

Gemlik Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle müzik grubu 'Duman' konseri düzenlendi. Konser esnasında yaşananlar ve sonrasında konser meydanından yansıyan görüntüler tartışmalara neden oldu. 
Bölgedeki siyasiler ile vatandaşlar, konserin alkollü olmasını ve konser sonrasında alandan sosyal medyaya yansıyan çok sayıda alkol şişesinin oluşturduğu çöplüklere tepki gösterdi. Yapılan bu organizasyon nedeniyle CHP'li Gemlik Belediyesi eleştirildi. Konuya bir tepki de YRP İnegöl İlçe Başkanı İlhan Baykan'dan geldi.
Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Baykan şu ifadeleri kullandı;
GEMLİKTE YAŞANANLAR BAYRAM COŞKUSUNA GÖLGE DÜŞÜRDÜ
“TBMM’nin açılışının 102. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yurt genelinde kutlamaları coşku ile gerçekleştirildi ancak bu coşkuya leke düşüren görüntüler Gemlik ilçemizden geldi. CHP’li Gemlik Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan konseri sonrası ortaya çıkan görüntüler ne 23 Nisan bayramının ne de Ramazan ayının ruhuna uygun görüntüler değildi.”
CHP’Lİ BELEDİYE MİLLETİN BÜTÇESİYLE MİLLETİN DEĞERLERİNE DİL UZATTIRDI
“Ramazan ayında ve hatta bin aydan daha kıymetli Kadir Gecesi’nin arandığı bir zaman diliminde, sahnede alkol almayı alışkanlık haline getiren, solisti sarhoş olup sahnede yere yığılan ve açıklamaları ile İslam’ın kutsalları ile alay etmeyi rutini haline getirip marifet sanan bir grubu çağırıp, Gemlik’in göbeğinde konser verdiremezsiniz. Milletin bütçesiyle milletin değerlerine dil uzattılar Hem 23 Nisan'ın Milli Şuuruna hem de Ramazan Ayının manevi şuuruna yakışmadı. Konser sonrasında ortaya resmen alkol şişelerinden oluşmuş bir çöplük çıktı. Vatandaşlarda en doğal hakkı olarak bu görüntülere tepki gösterdi.”
BU OLAY İTTİFAKLARLA İLGİLİ DURUŞUMUZUN HAKLILIĞINI GÖSTERMEKTEDİR
“Milli ve manevi değerlere hassasiyeti olmayan bu zihniyet; sevgi-kardeşlik-kaynaşma vesilesi olacak olan bu bayram ve fırsatları provake edecek zeminleri oluşturmaktadır. Tabii bu arada Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın ittifaklarla ilgili “yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın” cevabında ne kadar haklı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu durum özellikle seçmenin “sağ parti” diye nitelendirdiği partilerin bu konuyu tekrar gözden geçirmesi gerektiğinin de önemini göstermektedir. Bu vesile ile Merhum Şair Karakoç’un;  “Beden ölür çürür,cana bakın siz, Kim kiminle yürür ona bakın siz, Bırakın dönsün dönme dolaplar, Haktan ,Hakikatten yana bakın siz” dizelerini hatırlatmak istiyorum.”
 DİĞER PARTİLERDE PROGRAMLARA DAVET EDİLSİN 
“Son olarak da bayramlaşma veya benzeri programlara mecliste gurubu bulunmayan partilerin edilmemesini yadırgadığımı; birlik ve beraberliğimizin simgesi milli ve dini bayramlarımızın sadece mecliste gurubu olan partilerin değil, tüm milletimizin bayramı olduğunu hatırlatarak bu uygulamanın düzeltilmesini diliyorum.”