Meteoroloji Genel Müdürlüğü 11 Şubat hava durumu raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Ali Yeşildağ, Türkiye'ye iade edilecek Ali Yeşildağ, Türkiye'ye iade edilecek

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu olacağı, Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile zamanla Marmara'nın batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis beklenirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği belirtilirken, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege’de güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli rüzgar uyarısı nedeniyle, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege’de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca, Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli olunması ve tedbirli olunması gerektiği vurgulanıyor.

SARI KOD VERİLEN İLLER

Sarı kodla uyarı yapılan iller arasında Ağrı, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Giresun, Hakkari, İstanbul, Kars, Kırklareli, Muş, Rize, Tekirdağ, Trabzon, Van, Şırnak, Ardahan ve Iğdır bulunuyor.