İşgalci İsrail’in Filistin zulmü devam ederken dünyanın en büyük firmaları bu katlima zeyirci kalırken bazı ülkeler ver firmalar İsrail’e açık desteklerini sunuyorlar. Türkiye’de ve dünyada duyarlı vatandaşlar bu firmaları boykot ederken dünyaca ünlü Alman otomobil markası Mercedes’te bu zulme destek olan firmalar arasına girdi. Böylelikle Filistin'li mazlumların yanında olan vatandaşlar 'Boykot Listesi' ne Mercedes'i de ekledi.

MERCEDES’TEN KATİL İSRAİL’E 1 MİLYON EURO

Mercedes-Benz, Gazze'ye yönelik devam eden zulme destek olarak algılanacak bir adım attı. Mercedes-Benz CEO'su Ola Kaellenius, yapılan 1 milyon Euroluk yardımı "Son günlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtik. Sahadaki mağduriyetlerin en azından bir nebze de olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Mercedes-Benz, kurtarma araçlarının satın alınmasına yönelik yardım kuruluşları United Hatzalah'ın yanı sıra, bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızılhaçı'na toplam 1 milyon euro bağışta bulunuyor." Sözleriyle duyurdu.

'Acil telefon' geldi! Erdoğan konuşmasını yarıda bıraktı 'Acil telefon' geldi! Erdoğan konuşmasını yarıda bıraktı

BOYKOT LİSTESİNE MERCEDES'İ DE EKLEYİN

Mercedes-Benz'in bu tutumu, Gazze'deki masum sivillerin öldürülmesine karşı duyarlılığı yansıtmak yerine, İsrail'e destek verdiği şeklinde algılandı. Özellikle dünyanın birçok yerinde büyük bir tepki toplaması beklenen bu durum sonrası markanın itibarının giderek azalacağı tahmin ediliyor.

CEO Kaellenius ayrıca "Tel Aviv'deki Ar-Ge tesisimizin ekibiyle elbette sürekli iletişim halindeyiz ve onların güvenliği en büyük önceliğimiz." ifadesini kullandı.