Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) gerçekleştirdiği toplantıda iş dünyasıyla bir araya geldi. Toplantıda 2024 yılı için dikkat çeken değerlendirmelerde bulunan Şimşek, kaynak sıkıntısının artacağını ve enflasyonla mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

2024 YILINDA KAYNAK SIKINTISI ARATACAK

Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları 3,2 trilyon TL'yi aştı Yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları 3,2 trilyon TL'yi aştı

Şimşek, 2024 yılında kaynak sıkıntısının artacağını ve bu nedenle yatırımların bir süre durdurulacağını açıkladı. Otoyol ve havaalanı gibi büyük projelerin ardından, şimdi altyapı yatırımlarının öncelikli olduğunu ve organize sanayi bölgelerini limanlara bağlamak için demiryolu hatlarının yapılacağını dile getirdi.

"BENDEN BİRŞEY İSTEMEYİN"

Şimşek, seçim nedeniyle herkesin bir şeyler istediğini hatırlatarak "Zorlanacaksınız, zaten bunu size açıkça söylüyorum ama benden bir şey istemeyin" dedi.

Şimşek, bu yılın iş dünyası için zor geçeceğini ifade ederek, buna mecbur olduklarını ve aksi takdirde özel sektörün bundan sonra büyüyemez hale geleceği bir iklimin ortaya çıkacağını belirtti. Biran önce enflasyonu tek haneye indirip dünyadaki değişime ayak uydurmak için çalışmak zorunda olduklarını kaydeden Şimşek yeşil dönüşüm ve teknolojik atılıma uyum sağlamak için biran önce ekonomik istikrarın oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Editör: Süper Kanal TV