Emekli ve memur maaşı Kurban Bayramı'ndan önce yatacak mı? SSK, Bağkur Kurban Bayramı maaş ödeme tarihleri araştırılıyor. Haziran ayının gelmesiyle, 'maaşlar erken yatar mı' sorusu da gündeme geldi. Diyanet dini günler takvimine göre Kurban Bayramı bu sene 16-19 Haziran tarihleri arasında idrak edilecek. Emekliler aylık ödemelerini tahsisat numarasına göre 17 ile 26'sı arasında alırken, memur maaşları da her ayın 15'inde hesaplara geçiyor. Bayram gibi özel durumlar sebebiyle maaşların erken tarihte hesaplara aktarılması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Peki emekli ve memur maaşı bayramdan önce yatacak mı? Haziran ayı memur ve emekli aylıkları erken yatar mı? İşte ayrıntılar...

EMEKLİ MAAŞI (SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI) BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK MI 2024?

Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Kurban Bayramı ikramiyelerimizi 10-14 Haziran tarihileri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz. " dedi.

Kurban Bayramı yaklaşırken maaşların da erken yatıp yatmayacağı da gündeme geldi. Normal düzenle emekli maaşları SSK için 17’si ve 26’sı arasında, Bağkur için de ayın 25'i ve 28'i arasında ödeniyor.

Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran Cumartesi gününe denk gelirken, bayram ise 16-19 Haziran arasında idrak edilecek. 2023 Kurban Bayramı'nda emekli aylığı ödemeleri bayramdan önce hesaplara geçmişti.  2024 Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran'a denk geliyor. Ancak Haziran ayı maaş ödemelerine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Konuyla ilgili detaylar geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.

MEMUR AYLIKLARI KURBAN BAYRAMI'NDAN ÖNCE YATAR MI?

Memurlar, normal şartlarda her ay maaşlarını ayın 15’inde alıyor. Arefe ve bayramın aylıkların yatırıldığı tarihe denk gelmesi sebebiyle ödeme takvimi merak ediliyor.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda memur maaşları bayramdan önce yatmamış ve her zaman yatırıldığı tarihte, ayın 15'inde hesaplara geçmişti.

Ancak arefe gününün 15 Haziran'a ve Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'a denk gelmesi sebebiyle memur memur maaşları ödeme tarihi araştırılıyor. Haziran ayı memur maaş ödeme takvimiyle ilgili olarak henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Konuyla ilgili bilgi geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.

2023 YILINDA BAYRAMDAN ERKENDEN HESAPLARA AKTARILMIŞTI

Kurban Bayramı geçtiğimiz yıl 28 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde idrak edilmişti. Geçtiğimiz sene SSK emeklilerine ödemeler bayram sebebiyle 17-21 Haziran'da, Bağ-Kur emeklilerine 22 Haziran’da ve Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise 23 Haziran'da aylıkları ödenmişti.

SSK 4A EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,

Tarımsal sulamada yapay zeka desteği Tarımsal sulamada yapay zeka desteği

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında yapılıyor.

4B BAĞ-KUR EMEKLİ AYLIĞI ÖDEME TARİHLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26'sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alırlar.

Kaynak: Haber Merkezi