Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanlığında yarın Baştepe'de gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı, gündemiyle merak uyandırıyor. Bir yıllık hükümet performansı, enflasyonla mücadele, kamuda tasarruf, 9. Yargı Paketi ve Gazze gibi önemli konuların ele alınacağı toplantıda, en çok merak edilen ise Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı.

Bakan Yerlikaya tatilin bilançosunu açıkladı Bakan Yerlikaya tatilin bilançosunu açıkladı

KABİNE TOPLANTISI'NDA EKONOMİ ANA BAŞLIK OLACAK

Ekonomi gündeminde yıllık enflasyonun yüzde 75,45 ile zirveye ulaşması sonrası dezenflasyon süreci ve fahiş fiyatlarla mücadele değerlendirilecek. Kamuda tasarruf genelgesinin ardından kanun değişikliği için sunum yapılacak. Vergi paketi, kamu ihale kanunu ve Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılması planlanan değişiklikler ele alınacak.

KURBAN BAYRAMI DIŞINDA 9. YARGI PAKETİ DE GÖRÜŞÜLECEK

Diğer gündem maddeleri; İsrail'in Gazze'ye saldırıları ve 3 aşamalı ateşkes planı, Filistin devletini tanıyan ülke sayısını artırmaya yönelik diplomatik girişimler, yabancıların kayıt dışı çalışmasının önüne geçilmesi, hazırlıkları süren 9. Yargı Paketi konular arasında yer alacak.

erdoga-n.jpg

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da ara tatilin hafta sonu ile birleştirilerek 9 günlük tatil olması kulis bilgilerinde söyleniyor. Bu konudaki karar da yarınki toplantıda netleşmesi öngörülüyor. 14 Haziran Cuma günü okulların kapanmasıyla milyonlarca kişinin tatile çıkması ise planlanıyor.

Kaynak: kamusonhaber