Erdoğan: "Kardeşim, İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum" Erdoğan: "Kardeşim, İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum"

Siyonist İsrail rejiminin altı ayı aşkın bir süredir gerçekleştirdiği soykırım, tüm Müslümanların yüreklerini parçalıyor. Gazzeli mazlumlara yardım edememenin acısını yaşayan Müslüman halkların içerisinde gözünü kırpmadan şehadete yürüyebilecek erler de bulunuyor. Bu yiğitlerden biri olan Türkiye vatandaşı Hasan Saklanan, yakın süreçte Kudüs’te işgalciler tarafından kurşunlarla hedef alınmıştı.

SAKLANAN'IN NAAŞI HALEN VERİLMEDİ

Geçtiğimiz günlerde Kudüs'te işgalci İsrail rejimi polisine yönelik bıçaklı saldırı girişiminde bulunan Türkiye vatandaşı Hasan Saklanan, olay yerinde kurşunlanarak canını Rabbine teslim etti. Şanlıurfa'dan Kudüs'e turist olarak gittiği ifade edilen 34 yaşındaki Hasan Saklanan, işgal güçlerinin açtığı ateş sonucunda rahmet-i Rahman'a kavuşmuştu. Diyanet personeli imam Hasan Saklanan'ın Kudüs'te İsrail polisini bıçakladıktan sonra çok sayıda kurşunla şehit edilmesi, gündemdeki yerini korurken şehit Saklanan'ın naaşının hâlen teslim edilmediği öğrenildi.

“KİMSE BİZİMLE İLETİŞİME GEÇMEDİ”

Şehadetinin üzerinden günler geçmesine rağmen naaşı halen Türkiye’ye teslim edilmeyen Hasan Saklanan’ın ağabeyi Ramazan Saklanan, Millî Gazete’ye açıklamalarda bulundu. Şehit Hasan Saklanan’ın naaşının teslim edilmesini istediklerini kaydeden Ramazan Saklanan, konuya dair kimsenin kendileri ile iletişime geçmediğini belirtti. Sürecin nasıl gerçekleşeceği noktasında bir bilgilerinin olmadığını dile getiren Saklanan, “Kardeşimin naaşının teslim edilmesini istiyoruz. Bu konuya dair ülkemizden hiçbir yetkili bizimle iletişim kurmadı. Sürecin nasıl işleyeceğini de bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Milli Gazete