Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamalarda seçilen bazı ilaçlarda yazdırmak için aile hekimlerine gidebileceğini duyurdu. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte Hepatit B ve D, diyabet ve kardiyoloji hastaları artık aile hekimlerine giderek ilaçlarını yazdırabilecek.

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamalarda şunları aktardı,

Musluk suyundan buz yapımı hastalık sebebi Musluk suyundan buz yapımı hastalık sebebi

Bakan Işıkhan, ''SUT’ düzenlemeleri ile yıllık 3.2 milyar lira tasarruf sağlamış olacağız. Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıyoruz. Yaklaşık 2 milyon vatandaşımız yeni ilaç düzenlemesinden faydalanacak. Yaklaşık 2 milyon vatandaşımızın faydalanabileceği; kronik Hepatit B ve D tedavisinde, Diyabet tedavisinde; kardiyoloji alanında kullanılan ilaçların, ilgili sağlık raporlu hastalarımızca hastanelerde sıra beklemeden, aile hekimlerine giderek yazdırabilmelerinin önünü açıyoruz.'' ifadeleri kullandı.

SGK'DA DEĞİŞİM OLACAĞINI AKTARDI

Bakan Işıkhan "SGK’yı sosyal açıdan da emeklilerimize hizmet verecek, gerçek anlamda emeklilerimizi SGK’ya paydaş yapacak, sosyal yönü de olan bir kurum haline dönüştürüyoruz." dedi. 
Kaynak: Haber Merkezi