Ekonomist Barış Soydan, seçimlerin ardından fiyat artışlarının kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, "Dayanıklı tüketim malları gibi ürünler için düşünenlere, acele etmeleri gerektiğini öneririm. Kredi kartı borçlarını kapatmak da önemli" dedi.

0x0-kredi-karti-nakit-avans-kalkti-mi-2023-kredi-kartindan-nakit-avans-kullanimi-hakkinda-yeni-duzenleme-1684411932928.jpg

SEÇİM SONRASI ZAMLAR PEŞE PEŞE GELECEK

"Seçim sonrası, özellikle doğalgaz ve elektrik gibi birçok alanda fiyat artışlarının beklendiğini vurgulayan Soydan, "Türkiye, dünyanın en yüksek enflasyon oranlarından birini yaşıyor. Yoksulluk artıyor ve gelir dağılımında ciddi dengesizlikler var. Ekonomik büyüme yaşanmasına rağmen, bu büyüme halkın yaşam standardına yansımıyor. Adaletsizlik ve eşitsizlik önemli sorunlar arasında" dedi."

"Türkiye'nin Arjantin'e dönme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu" belirten Barış Soydan, "Eğer önemli ekonomik reformlar yapılmaz veya sıcak paranın akışı kesilirse, Türkiye'nin geleceği endişe verici bir hal alabilir" dedi.

Doğalgaz, elektrik gibi kalemlerde zam beklentisi olduğunu belirten Soydan, önerilerini şöyle sıraladı: "Dayanıklı tüketim eşyası almayı düşünenlerin acele etmeleri önemli. Kredi kartı borçlarını kapatmak gerekiyor. Borçlarını kapatmayan vatandaşlar gelen zamlardan sonra işin içinden çıkamayabilirler. Bunun yanında, konut ve otomobil fiyatlarının enflasyonun gerisinde kalacağını düşünüyorum. Otomobil almayı düşünenlerin bir süre beklemesi daha mantıklı olabilir." dedi.

SGK uzmanı Özgür Erdursun net konuştu! SSK Bağ Kur memur emeklisinin zammı belli oldu SGK uzmanı Özgür Erdursun net konuştu! SSK Bağ Kur memur emeklisinin zammı belli oldu
Kaynak: Halk Tv