Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bartın'da halka seslendi. 

Kılıçdaroğlu, "Bütün sıkıntıları biliyoruz. 5 bin işçi alacağımızın sözünü verdim Zonguldak'ta. Önce bu ülkenin insanının karnı doyacak. En geç 2 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi, Suriye'ye uğurlayacağız" dedi.

"Benim saraylarda gözüm yok" diye konuşan Kılıçdaroğlu, "Evim, barkım, çocuğum çoluğum hepsi sizler gibi" diye konuştu.

Erdoğan: Bizden önce 70 yılda yapılamayan hizmet ve reformu 21 yıla sığdırdık Erdoğan: Bizden önce 70 yılda yapılamayan hizmet ve reformu 21 yıla sığdırdık

Gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, "Demokrasiden, eşitlikten yana mısınız" diye sorarken, "Sizin hayalleriniz benim hedefim olacak" diye sözlerini sürdürdü. Kılıçdaroğlu, "Sandığa gidip ilk kez oy kullanacak 5,3 milyon genç var. Otoriter bir rejimi değiştirmek için oyunu kullandığında bu ülkeye demokrasi gelecek. Sizler dünya siyaset tarihine damga vuracaksınız" ifadelerini kullandı.

"1971'DEN BERİ UYGULANMIYOR"

Ekonomiye ilişkin eleştirilerini sıralayan Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkenin büyümeye, kalkınmaya ihtiyacı var. Kaynakların doğru ve yerinde kullanılması lazım. Bütçelerin sağlıklı yapılması lazım. Buna karar veren organ siyasi otoritedir. Bu siyasi organın bu kararını şekillendirmesine de Bütçe Kanunu denir. Ben 2015'ten bu yana emeklilere ikramiye verin dedim, söz verdim. Kurban Bayramı'nda 15 bin lira parayı hesaplarında görecekler. Türkiye zengin bir ülke; para var. 5'li çeteye, yandaşlara para var emekliye gelince yok. Var para."

Ev kadınlarının sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, "İki sözüm var. Kırsalda çalışan ve gençlerin sosyal güvenlik primini devlet ödeyecek. Aile Destekleri Sigortası getireceğiz. 1971 yılından bu yana uygulanmıyor. Kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceksiniz" dedi.

"2400 MADDELİK YOL HARİTAMIZ HAZIR"

"Kavgadan bıktık artık" diyen Kılıçdaroğlu, "Size sözüm var, 85 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım. Göreceksiniz, Ekrem ve Mansur Başkan da onlar da görevlerinin başında olacaklar. Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin Genel Başkanları da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak. Tam 2400 maddelik yol haritası hazırladık. Tarımda, sağlıkta neler yapabileceğimiz var. Türkiye'yi çok daha iyi yere getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yemedim, kul hakkı yedirmeyeceğim" sözlerini tamamladı.