Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Düzce Mitinginde yurttaşlarla buluştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

Beşli çetelerin götürdükleri paraların tamamını millete vereceğim.

Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği Türkiye'yi inşa edeceğiz. Hiçbir yoksul ailenin doğalgazıelektriği ve suyu asla kesilmeyecek. Saray'da herkesin keyfi yerinde. Ama garibanın çocuğu üniversiteyi bitirmiş, yıllardır iş arıyor. 

En özgür şekilde eleştireceksiniz, size özgürlüğün bütün kapılarını açacağım. Kadınlar ve gençler bu ülkeye demokrasiyi getirecek. 

Beşli çeteler diyor ki aman Bay Kemal olmasın, kim olursa olsun. Bay Kemal'in iktidarında 4 dolar karşılığı Türk Lirası olacak. Sen parayı beşli çetelere, yandaşa veriyorsun. Ben vatandaşa vereceğim.

CHP'li Gürsel Tekin'den adaylık açıklaması CHP'li Gürsel Tekin'den adaylık açıklaması

Düzce'nin bu kadar hava kirliliği olması hiç kimse kabul etmez. Sözüm söz buranın hava kirliliğini çözmek boynumun borcu. 22 yıldır yapamıyorlar. Yahu yapılamayacak ne var? Çağıracaksın doğalgaz firmalarını; bak şu köylere doğalgazı götür diyeceksin. Ama bir şey daha yapacağız hiçbir fakir ailenin doğalgazı elektriği suyu kesilmeyecek asla! Sevgili anneler en büyük sıkıntıyı yaşayan sizlersiniz.

'Saray'ın ışıkları kapanacak ama Çankaya Köşkü'nün ışıkları pırıl pırıl yanacak' diyen Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

Demokrasi atmosferini daha da güçlendirmemiz lazım. Saray'ın ışıkları kapanacak ama Çankaya Köşkü'nün ışıkları pırıl pırıl yanacak.

2016 yılının aralık ayında bitireceğiz diyerek Melen Barajı için gün ve saat veren bu iktidarın bakanı tam 7 yıl önce ve ne yazık ki; en iyi ben bilirim, yaparım tezahürü... Bilimden mühendislikten faydalanmaktan uzak kalırsanız ve Devlet Su İşleri gibi kadim kurumunu ne yazık ki çürütürseniz oradaki aklı selim insanları dinlemezseniz, beton gövdeyle bir baraj üretmeye kalkarsanız o gövde mühendislik olarak yanlış bir tercih oldu. Derin çatlaklarla yapılamadı ve o açılış yapılamadı.

Bu ülkenin yöneticileri bilimden, devlet yönetme anlayışından uzaklaşmış bir yönetim. Kopuk, birbirinden habersizler. Ama bir yerde rant varsa, kişisel bir beka varsa orayı hiç ıskalamazlar. Oraya hemen abur cubur dalarlar. Memleketin gerçek ihtiyaçlarından uzaklaşan bu aklı hep birlikte 14 Mayıs'ta tıpış tıpış evine yollayacağız.  

Ne yaptılar, Ekrem'e randevu vermiyor Cumhurbaşkanı 4 yıldır. Yahu Allah aşkına Ekrem'e randevu versen ne olur vermesen ne olur? 16 milyon İstanbulluya randevu vermiyorsun sen, bundan haberi yok. İnsanını görmüyor, varsa yoksa kendi hükümranlığı. 'Ben seçimi kazanayım da ne olursa olsun'... Patates, soğan fiyatına bile gülen insan bu milleti unutmuş insandır. Yollayın evine gitsin. Ben diyen gidecek, biz diyen gelecek.

O bir tek kendi makamını düşünüyor. 'Ben' diyen gidecek, 'biz diyen' gelecek. 

6 Mayıs'ta çıkarttığım o ceketi hiç giymedim zaten.