CHP Genel Başkanı 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle; 

Bir şey sorayım. Değişime hazır mısınız? Söz mü? Sandığa gideceğiz değil mi? Evet ama sandığa bir bayram havası içinde gideceğiz. Sabah kahvaltımızı yapacağız. karnımızı doyuracağız. Akrabamız, komşumuz, yakınımız, dayımız, amcamız ikna edeceğiz. Beraber gideceğiz. Bir bayram havası içinde oyumuzu kullanacağız. Söz mü? Niye diyorum Türkiye baharlar gelecek diye. Bunun için söylüyorum. Huzur içinde gideceğiz. Otoriter bir yönetimin demokratik yollarla değiştireceğiz. Ve bütün dünyaya örnek olan bir hamleyi gerçekleştireceğiz. Bu güzel ülkemizde hep beraber huzur içinde yaşamak için, benim size bir sözüm var. 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. 

"SEÇİMİN KADERİNİ GENÇLER VE KADINLAR DEĞİŞTİRECEK"

Ayrım yapmayacağım. Herkesi kucaklayacağım. Dolayısıyla bu ülkede hepinizin huzur içinde yaşaması için güzel ülkemizde hepimizin güzel bir nefes alabilmesi için birlikte mücadele edeceğiz ve kazanacağız. Ve bunun için sizlere ihtiyacım var. Sizlere gençler ve kadınlar bu seçimin kaderini gençler ve kadınlar belirleyecek. Gençler sözüm size. Sandık tamam mı?

"SEÇİMDEN SONRA İSTEDİĞİNİZ GİBİ TWEET ATACAKSINIZ"

Size getireceğim. Hiç endişe etmeyin. Bakın gençler size bir sözüm var. Biliyorum, tweet attığınız zaman anneleriniz, babalarınız, 'Kızım sakın tweet atma' Başımız belaya girer diyorlar. Ama ben size söz veriyorum. Seçimden sonra göreceksiniz. Istediğiniz gibi tweet atacaksınız. Hiç kimse dokunamayacak. 

"MUTFAKLARDA YANGIN VAR"

Alinur Aktaş ailesiyle birlikte sandık başında Alinur Aktaş ailesiyle birlikte sandık başında

Geçen seçimlerde Ak Parti'ye veya Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren bir kardeşimizi de ikna edeceksiniz. Diyeceksiniz ki Türkiye'nin hali meydanda. Mutfaklara bakın yangın var. Pazara çıkamaz. Millet köşeyi dönerken bizim evlatlarımız işsiz güçsüz, saraydakiler, 5 yerden, 6 yerden ayrı kalırken bizim evlatlarımızın işi gücü bile yok. Asgari ücretle çalışıyor, aldığı asgari ücretle geçinme şansı yok. Ev tutma şansı yok. Kira ödeme şansı yok. Mutfaklarda yangın var. Gel kardeşim Kılıçdaroğlu diye bir adam çıkmış ortaya. Diyor ki ben Türkiye'yi düzelteceğim. Gel ve Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanını koltuğuna hep beraber oturtalım.  Bunu yapmaya söz veriyor musunuz? 

"İKİ KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR BAYRAĞIMIZ VE VATANIMIZ"

Bir kişi, en az bir kişi ikna edeceksiniz, beraber sandığa gideceksiniz. Ve ondan sonra göreceksiniz. Bu ülkeye gerçekten baharlar gelecek. Bu ülkede gerçekten huzur olacak. Bu ülkede gerçekten beraber yaşayacağız. Ya neredeyse komşu komşuyu sorgulamaya başladı. Kimliğiyle inancı ne diye, herkesin kimliği başımın üstüne. Herkesin inancı, başımın üstüne. Bir o zaman söyleyeyim, bu meydandan söyleyeyim. Bütün dünya duysun. Bizim iki kırmızı çizgimiz var. Bayrağımız ve vatanımız.

"BAY KEMAL ADALETLE HİÇBİR AYRIM YAPMADAN YÖNETECEK"

Kişi devleti liyakatle yönetir. İlkeyle yönetir. Birikimle yönetir. Ahlakla, erdemle yönetir. Ben istediğimi yaparım. Devlette yoktur. Devlet bir kişinin iki dudağına teslim edilemez. O nedenle devleti bilgiyle, birikimiyle, ahlakla, erdemle ve liyakatle yöneteceğiz. Bunun da sözünü size veriyorum. Bir tarafa yazın, göreceksiniz. Bay Kemal adaletle yönetecek. Hiçbir ayrım yapmadan yönetecek.Onlar yandaşlar için Bay Kemal vatandaşlar için çalışır.

  • Sinan Ateş'in katillerini kulaklardan tutup adalete teslim edeceğim.
  • Nereden para bulacaksın diye soruyorlar. Sen 5'li çeteye para buluyorsan ben de vatandaşlarım için para bulacağım.
  • Bursaspor'un yeniden şaha kalkmasını istiyoruz.