Gazze'deki hükümetin Medya Ofisine göre, işgalci siyonistlerin bugün Nuseyrat kampında düzenlediği vahşi katliamlarda şehit olanların sayısı 210'a yükseliken en az 400 kişi de yaralandı.

Gazze'deki hükümet yaptığı açıklamada, Nuseyrat kampında yaşanan işgal katliamı sonucu şehit olanların sayısının 210'a yükseldiği ve 400'den fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Şehit ve yaralıların Nuseyrat'taki Avde Hastanesi ile Deyr El Balah'taki Aksa Şehitleri Hastanesine getirildikleri bildirildi.

Hükümetin medya ofisi, işgal ordusunun, Nuseyrat kampına benzeri görülmemiş vahşi bir saldırı düzenlediğini, sokaklarda onlarca şehit ve yaralının bulunduğunu aktardı.

Ofis, şgalin doğrudan sivilleri hedeflediğini, yerde, sokaklarda ve güvenli evlerin içinde yatan düzinelerce şehit ve yaralınun olduğunu, işgalin bombalaması ve saldırganlığı nedeniyle başta olmak üzere büyük bir yoğunluk yaşaşan ambulansların ve sivil savunmanın şehitlere ve yaralılara ulaşamadığını kaydetti.

Açıklamada işgal ordusunun onlarca savaş uçağı, Quadcopter uçak ve helikopter aracılığıyla eş zamanlı olarak tanklarla sözde "güvenli evleri" bombaladığı, bu durumun saldırının önceden tasarlandığının delili olduğu vurgulandı.

Ofis, merkez şehrin genelinde işgal saldırganlığının devam etmesi nedeniyle bir felaket durumun yaşandığını, işgal ordusunun sivillere, güvenlik güçlerine, çocuklara ve kadınlara karşı organize suç işlediğini vurguladı.

Ermenistan Filistin'i devlet olarak tanıdı Ermenistan Filistin'i devlet olarak tanıdı

Hükümetin Medya Ofisi, Aksa Şehitleri Hastanesi'nin merkezdeki tek hastane olduğunu ve hastanenin sekiz aydır çalıştırdığı iki jeneratörden birinin arızalanmasının ardından şu anda tek jeneratörle çalıştığını belirtti.

Ofis, diğer jenaratörün de durması halinde gerçek bir felaketin yaşanacağını, bu durumda bir milyon kişinin bulunduğu bölgede sağlık hizmetinin verilemeyeceğini kaydetti.

Hastanenin binlerce yaralı ve hastaya sağlık hizmeti verebilmesi için hastanenin kurtarılması ve merkezdeki sağlık sistemini kurtarılması için uluslararası topluma, Birleşmiş Milletler kuruluşlarına ve tüm uluslararası kuruluşlara acilen müdahale etmeleri çağrısında bulunuldu
https://ilkha.com/dunya/isgalci-siyonistlerden-yeni-bir-vahset-nuseyratta-yuzlerce-kisi-sehit-oldu-ve-yaralandi!-398429

Editör: Süper Kanal TV