İlçemizde faaliyet gösteren köklü kültür derneklerimizden biri olan İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği heyeti, geçtiğimiz Nisan ayında yapılan Olağan Genel Kurul sonucunda göreve gelen İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin yeni Başkan ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
   İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği heyetini, İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Ay, yönetim kurulu ve üyeler dernek bahçesinde karşıladı. 

İnegöl'de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu İnegöl'de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu


   İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Nuri Tayyar ziyarette yaptığı konuşmasında, 16 Nisan 2024 tarihindeki kongrede göreve gelen Başkan Serkan Ay ve yönetim kurulunu tebrik etti ve çıktıkları bu ylda kendilerine başarılar diledi. Başkan Tayyar, 05-07 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştirecekleri Kafkas Folklor Festivali'nde İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Folklor Ekibi'ni de görmek istediklerini belirtti. 


   İnegöl Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Serkan Ay, İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını, Temmuz ayında gerçekleştirecekleri festivale hem yönetim kurulu üyeleri hem de folklor ekibiyle birlikte katılım sağlayacaklarını belirtti. 


   Daha sonra İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Nuri Tayyar, göreve yeni gelen Başkan Serkan Ay'a bir çiçek takdim etti. Kafkas heyeti, hatıra fotoğrafı çekimi ardından dernek binasından ayrıldı.

Editör: Süper Kanal TV