Traxx adlı grubun üyesi Daud Kim paylaşımlarıyla gündemde... Müslüman olduktan sonra YouTube videolarıyla öne çıkmaya başlayan Kim'in gerçek adı Jay Kim.

Jay Kim, Müslüman olduktan sonra adını Daud Kim olarak değiştirmişti.

K-pop yıldızı Daud Kim, 2019'da Müslüman olduğunu açıklamasından bu yana ilk kez umreye gitti. Traxx adlı grubun üyesi olan Kim, YouTube'da Güney Koreli müslümanların deneyimlerini aktardığı videolarıyla biliniyor.

"Dünyanın en şanslı kişisi" olduğunu düşünen şarkıcı, Instagram hesabında ziyaretinden fotoğraflar paylaştı. K-pop yıldızı "Nihayet Mekke'ye geldim. En şanslı kişi benim çünkü Allahu Teâlâ beni seçti ve beni buraya getirdi" dedi.

Tüm Müslümanlar için dua ettiğini söyleyen Kim, "Bu fırsat için minnettarım" diye ekledi.

Yurt dışında 700 bini aşkın oy kullanıldı Yurt dışında 700 bini aşkın oy kullanıldı

DAUD KİM KİMDİR?

Traxx adlı grubun üyesi Kim, Güney Kore'nin en büyük eğlence şirketlerinden biri olan SM Entertainment'ın proje grubu SM The Ballad'da da yer aldı. 1983 doğumlu Kim, Traxx'la ilk çıkışını 2004'te Paradox parçasıyla yaptı. Şarkıcı, aktörlük kariyerine de 2009'da MBC kanalında yayımlanan Romance Zero dizisiyle başladı.

KBS'de 2011'de yayımlanan My Bitterweet Life adlı dramadaysa Lee Se-in karakteriyle ilk kez başrol oynadı.

Şarkıcı, Mayıs 2014'te Singin' In The Rain adlı müzikalde Super Junior grubundan Kyuhyun ve EXO'dan Baekhyun'la birlikte rol aldı.

Kim, Müslüman olduktan sonra YouTube videolarıyla öne çıkmaya başladı.