Kahramanmaraş depreminde  AK Parti hükümetinin yetersiz kalmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Tribünler dünden beri hükümetten istifa etmesini istiyor. Fenerbahçe - Konyaspor karşılaşmasının ardından bugün oynanan  Beşiktaş - Antalyaspor maçında taraftarlar 'hükümet istifa' sloganları attı. Taraftarın tepkisine dayanamayan  MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, önce kulübü hedef aldı, ardından Beşiktaş JK üyeliğinden istifa etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Hodri Meydan" diyerek, "Spor alanlarını siyaset meydanına çevirmek isteyenler devletin ortaya koyduğu çabaya kulak versinler" açıklaması yaptı.

Bahçeli'nin istifa kararının ardından Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ve MHP  Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan da Beşiktaş üyeliğinden istifa ettiklerini açıkladı.

Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşeceğiz Ümit Özdağ: Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşeceğiz

BİR İSTİFA DA AKP KANADINDAN

MHP'lilerin ardından bir istifa da AKP kanadından geldi. AKP Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı da Beşiktaş JK Kongre üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. 

Subaşı, "Böyle taraftarlık olmaz. Bunun adı; Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğu bir zamanda kaos ve kargaşaya zemin hazırlamaktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza , Devlet Başkanımıza yapılan saygısızlığı kınıyorum. 27 .02.2023 tarihi ile @Besiktas kongre üyeliğinden istifa ediyorum" açıklaması yaptı.