Turistler, Türkiye’deki yüksek fiyatlardan şikayet ederken, hediyelik eşya almak isteyenler de bu durumdan nasibini alıyor. Özellikle İstanbul’un havası” adı altında boş şişelerde satılan ürün, 12 euro yani yaklaşık 420 liraya alıcı buluyor. Bu durumu duyanlar ise hayrete düştü.

İstanbul'un havasının 420 liraya satılması şaşkınlık yaratıyor. Boş şişelerde sunulan ve turistler arasında talep gören bu ilginç hediyelik eşya, birçok kişiyi şaşırttı.

ekran-goruntusu-2024-05-27-150824.png

Seyahatlerde hediyelik eşya almak bir gelenek olsa da, İstanbul’da satılan bu ürünün fiyatını duyanlar “pes” ediyor. Turistler için hazırlanan şişelerde 12 euroya, yani güncel kurla 420 liraya “İstanbul havası” satılmaya başlandı. “Nasıl olacak?” diye soranlar için şişelerin içi boş.

Ekol TV Muhabiri Mahmut Keşan, Zeliha Saraç ile Gündem programında bu ilginç hediyelik eşyayı anlattı. Keşan, “Ben sordum, hediyelik eşya diye satılıyor” diyerek, bunun bir kandırmaca olduğunu dile getirdi.

ekran-goruntusu-2024-05-27-150818.png

'İstanbul havası'na talep var! Satıcıya “içerisinde nasıl bir koku var?” diye sorduğunu belirten Keşan, “İçerisinde lale kokusu olabilir, deniz kokusu olabilir” diye beklerken aldığı yanıtı şu sözlerle aktardı: “Yok, boş şişe bu. Bunun amacı hediyelik, böyle bir çalışma yaptık.” ifadelerini kullandı.

Boş şişe için talep de olduğunu söyleyen muhabir, “Satılıyor da. Hatta şöyle bir espri de var, içinde ne havası var? Deniz mi, orman mı, hangi ilçenin havası?” diye konuştu.

ekran-goruntusu-2024-05-27-150829.png

“İnsanlar yolunu buluyor” Zeliha Saraç ise bu fikri değerlendirerek, “Bence biz İstanbul’un denizini satalım. Bari içinde dolu bir şey olur. Denize gidelim, Ordu’ya gidelim. Oradan alalım, İstanbul denizi diye satalım. Enteresan gerçekten. Biz ekonominin nelerini konuşuyoruz. Ama bir taraftan insanlar çok ilginç bir şekilde yolunu buluyorlar. 12 euro ve satılıyor bu” dedi.

Metro İstanbul ailesine 200 yeni sürücü Metro İstanbul ailesine 200 yeni sürücü
Kaynak: Haber Merkezi