İstanbul Gayrettepe'de bulunan 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katında faaliyet gösteren eğlence merkezinde yangın çıktı.

Alevler kısa sürede tüm binayı sardı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye kısa sürede çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edildi.

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama geldi.

Meteoroloji’den 17 il için kritik uyarı Meteoroloji’den 17 il için kritik uyarı

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama geldi.

Meydana gelen yangının çıkış nedeninin bilinmediğinin vurgulandığı açıklamada "Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi üzerinde çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 16’a yükselmiştir. Yangında 7'si ağır 8 kişi de yaralanmıştır. Yaralıların bölgedeki hastanelere sevkleri yapılmaktadır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş Gayrettepe Mahallesi Gündoğdu Sokak'ta bulunan 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katında faaliyet gösteren eğlence merkezinde  saat 12.47'de tadilat kaynaklı yangın çıktı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede önlem aldı.

Yangına itfaiye ekipleri 31 araç ve 86 personelle müdahale etti.

"1987'DE ALINAN RUHSAT 2018'DE YENİLENMİŞ"

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerinde yaptığı açıklamada yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini belirterek "Yaralananlar ve ölenler gece kulübündeki tadilatta çalışan kişiler. Gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var, 2018'de de ruhsat yenilenmiş. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekanda tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Olaydan toplam 23 kişi etkilendi." ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yangınla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da bölgeye giderek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Yapının güvenliğiyle ilgili incelemelerin sürdüğünü belirten İBB Başkanı İmamoğlu, içeride inşaat malzemelerinin olduğunu söyledi.

İstanbul Valisi Davut Gül olay yerinde yaptığı açıklamada "Yangının çıkış sebebini bilmiyoruz. Yaralananlar ve ölenler gece kulübündeki tadilatta çalışan kişier. Gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var, 2018'de de ruhsat yenilenmiş. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekanda tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Toplam olaydan etkilenen 23 kişi var. 15 yaralı 8 kişi hayatını kaybetti 6'sı ağır." diye konuştu.

ÖLÜ SAYISI ARTI

Çıkan yangında hayatlarını kaybeyedenlerini sayısı 25'e yükselirken 3 kişi ise ağır yaralandı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 

Editör: Süper Kanal TV