Ekonomist İslam Memiş, altın ve borsayla ilgili değerlendirmelerde bulunarak yatırımcıları bekleyen gelişmeleri açıkladı.

sadsad.jpg

Altın tarihi rekorunu kırdı: Dolar ve euro yeni eşiğe geldi Altın tarihi rekorunu kırdı: Dolar ve euro yeni eşiğe geldi

Bayram tatili sonrası piyasaları bekleyen gelişmeleri açıklayan Memiş “Çin’in kredi faiz oranı kararı, Almanya’dan ÜFE, Türkiye’den tüketici güven endeksi ve bütçe dengesi verileri, İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararı ve ABD’den haftalık işsizlik maaşı başvuruları önemli olacak. Haftanın son günü olan Japonya’dan ulusal TÜFE ve PMI verileri, İngiltere’den perakende satışlar ve PMI verileri, Türkiye’den tarımsal girdi fiyat endeksi ve yurt dışı ÜFE, Euro Bölgesi’nden PMI verileri ile ABD’den S&P bileşik ve hizmet PMI verileri piyasaların odak noktasında olacak.” Dedi.

Almanya ve Çin tarafından açıklanan ekonomik verilerin belirleyeceği olabileceğini belirten Memiş “Geçen hafta altın ve gümüş fiyatlarında toparlanma gördük. Ancak direnç seviyelerini kıramamıştı. Bu hafta kar satışları görebiliriz. Perşembe gününe kadar sadece ons tarafını takip edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Borsa yatırımcılarına ise kötü haberi veren Memiş, vergi tehlikesinin devam ettiğine dikkat çekerek "Borsa tarafındaki vergi konusu açıklığa kavuştu. Ortadan kalkmadı sadece ötelendi" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi