Bünyesine her geçen gün farklı özellikler ekleyen Apple bu sefer İphone telefonlar için harekete geçti. Apple’ın sunmuş olduğu yeni özellik ile beraber kullanıcılar gözleriyle kontrol sağlayabilecekler. Aynı zamanda yapay zeka sistemine sahip olan araç, kullanıcıların Apple cihazlarında gözlerini kullanarak gezintiye çıkmasını, istediklerini yapmalarını sağlayacak.

Picture background

iPadOS ve İOS da devreye girecek olan bu yeni özellik herhangi bir ek donanıma gerek olmadan çalışacak.Uygulama bir defa kurulduktan sonra telefonda ve tablette kullanıcıların istediği herhangi bir öge kullanıcıların gözleriyle etkileşim kurabilecekler.

Bu özellikle beraber ekran kaydırma, uygulamalar içerisinde gezinme de mümkün olacak yani kullanıcıların elleriyle yapmış olduğu tüm görevleri gözleri aracılığıyla da yapabilecek.

Picture background

Bunu yapmayan WhatsApp'a giremeyecek! Bunu yapmayan WhatsApp'a giremeyecek!

Bu yeni özelliğin ise 2024 yılının son zamanlarına doğru kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Gözle tarama özelliğinin yanında bir de sanal asistan Siri özelliğini duyurdu. Sanal asistan siri, kullanıcılara kısa yollarda yardımcı olacak ve özel ifadeler kullanarak yeni bir konuşma olanağı tanıyacak.

Kaynak: kamusonhaber