Geçtiğimiz yıl kaybolduktan sonra yaklaşık 8 gün sonra ormanlık alanda ölü bulunan Hikmet Özgüneş’in soruşturması sürerken, henüz olayın aydınlatılamaması nedeni ile yaşamını yitiren gencin annesi Mübeccel Özgüneş, Müge Anlı’nın sunduğu ‘Tatlı Sert’ programına konuk oldu.

3 Kişi üzerinden cinayetin işlendiğini iddia eden anne Mübeccel Özgüneş, bu şahıslar üzerinde özellikle durulması gerektiğini ifade etti.

Önümüzdeki günlerde konunun daha da derinleştirileceği dile getirildi.

OLAY

Edinilen bilgiye göre, kırsal Gündüzlü Mahallesi’nde yaşayan Hikmet Özgüneş (29), 8 gün önce evinden çıktı ve o günden beri kendisinden bir daha haber alınamadı. Özgüneş’in yakınları, yetkililere durumu bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen AFAD, NAK, AKUT, İNDAK, Bursa, İnegöl olmak üzere 100 kişilik ekip ve ayrıca termal dron ve iz takip köpeği de arama çalışmalarına katıldı. Bugün sabah saatlerinde Bahçekaya mevkiinde Özgüneş’e ait motosikletin bulunması üzerine arama-kurtarma ekipleri o bölgede arama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

CHP'li kadınlardan HÜDA-PAR açıklaması CHP'li kadınlardan HÜDA-PAR açıklaması

Arama çalışmalarının ardından Hikmet Özgüneş’in cesedi derenin içinde bulundu. Özgüneş’in cansız bedeni savcılık incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.