Aylardı dolar ve Euro aynı seviyede giderken zam yağmurları devam ediyor. Dolar Euro bahane edenler serbest piyasada istediklerini yapıyor. Bugün aldığının ürünü yarın aynı fiyatta almak imkasız. Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl'de denetimlerin yetersiz olduğu birkez daha gözler önüne serdi. 

Bursa İnegöl'de orman ürünü taşıyan kamyonlara denetim Bursa İnegöl'de orman ürünü taşıyan kamyonlara denetim

EKMEKTE GRAMAJ OYUNU

Artan maliyetlerini öne süren fırıncular 7,5 TL satılan ekmeği 250 grama çıkararak 10 TL satmaya başladığı İnegöl'de son günlerde ekmekler küçülmeye başladı. Fırıncılar İTSO'ya başvurarak 250 gram olan ekmeğin gramajını 200 grama çekme talebinde bulunup aynı fiyattan satma talebinde bulundu. İTSO meclisi yaptığı görüşme her zaman olduğu gibi yine Vatandaşların değil kendi Fırıncıların yanında yer alarak taleplerini kabul etti. İnegöl'de günlerdir 250 gram olan ekmek 200 gramda satılmaya başlandı.

EMEK FABRİKASI GİTTİ REKABET BİTTİ

İnegöllülere uzun yıllar hizmet veren Belediye Ekmek Fabrikası Ak parti iktidarı döneminde Belediye Başkan Alper Taban tarafından satılmasıyla rekabet ortadan kalktı. Belediye ait fırın olduğu dönemde halk ekmeği biraz daha ucuz satılıyordu. 

Kaynak: Haber Merkezi