Durumu yerinde incelemek için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Zemci Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, olay yerine giderek sondaj çalışmalarını yerinde gözlemledi. Yapılan incelemeler sonucunda, sondaj çalışmalarının ve diğer işlemlerin köylülere bilgi verilmeden yapıldığı öğrenildi.

ÇEVRESEL VE SAĞLIK ENDİŞELERİ

Bölgede yapılan çalışmaların insan sağlığına, doğada yaşayan canlılara ve çevreye vereceği zararların boyutunun daha yetkili kurumlarca incelenmesi gerektiğini vurgulayan İlçe Başkanı Zemci Şahin, köylülerin endişelerini dile getirdi. Yasal boyutunun araştırılması için de adımlar atılması gerektiğini belirten Şahin, bu tür çalışmaların yerel halkın bilgisi ve onayı olmadan yapılmaması gerektiğini ifade etti.

Şebeke suyu patladı mahalle göle döndü Şebeke suyu patladı mahalle göle döndü

Eymir ve Sülüklü köylerinde izinsiz yapılan altın arama çalışmalarına tepki gösteren köylüler ve CHP yetkilileri, bu durumun doğaya ve insan sağlığına olası zararlarının detaylı bir şekilde incelenmesi için çağrıda bulundu. İlçe Başkanı Zemci Şahin ve köylüler, gerekli yasal incelemelerin yapılması ve çalışmalara son verilmesi konusunda yetkililerden adım atılmasını bekliyor.

Editör: Süper Kanal TV