MHP 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde aday çıkarmayarak Cumhur İttifakıyla yollarını devam kararı aldı. İnegöl'de Cumhur ittifakının listesinde 8 meclis üyesi yer aldı. MHP inegöl ilçe başkanı Uğur Bayram İnegöl'de basınla bir araya gelerek meclis üyelerini tanıttı. İlçe başkanı daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞI TALEBİMİZ OLMADI

Yerel seçimlerde Mevcut Başkan Alper Taban'ı destekleyeceğiz. Bizlerin her hangi bir Belediye başkan yardımcılığı talebi olmadı. Bu konular il başkanları görüştü. Böyle uygun gördükler. Cumhur ittifakının seçimleri kazanması için bizlerde sahada çalışmalarını sürdürüyor. 

ADD'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı açıklaması ADD'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı açıklaması

İNEGÖLÜN İL OLMASI İÇİN ELİMİZDEN GELENİNİ YAPACAĞIZ

İnegöl'ün il olma konusu hakkında koşuna Uğur Bayram şunları söyledi. Raporu şu an ki meclis üyelerimiz hazırladı. Sağ olsunlar çok güzel bir sunum yaptılar. Grup sözcümüz Ahmet Genç. Ben o zaman il yönetimindeydim. Genel sekreterimize sundular. Yine Ticaret Odası liderliğinde sivil insiyatif alındı. Biz de MHP olarak İnegöl’ün il olmasıyla ilgili inancımızı ortaya koyduk. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin 100 il olma söylemini, bunu harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi. Yerel seçim öncesi dile getirmek istemedik. Ama bunu bizzat söylüyorum. Yerel seçimden sonra yerel teşkilat bunun takipçisi olacak. Önümüzde yerel seçim var. Cumhur İttifakı’nın ruhuna aykırı hareket etmek istemiyoruz. Yerel seçimden sonra bir seçim de yok. Elimizde il olma meselemiz var. Yerel seçimden sonra çalışmalarımızı ortaya koyacağız.

Editör: Süper Kanal TV