Depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkılma kararı alınan eski inegöl hükümet konağı geçen yıl yıkıldı. Yeni binanın nereye yapılacağı merak konusu olurken yapılan araştırmalar neticesinde en uygun yerin Hikmet Şahin Köprülü kavşak yanında bulunan alan olarak belirlendi. Yer kararını yanlış bulan bir çok kişi buna itiraz ederek başka yere yapılmasını istedi. Ancak iktidar partisi başka yerin olmadığı belirterek bu alana yeni hükümet konağını yapacaklarını belirtti. 

Kılıçdaroğlu'ndan ilk defa oy kullanacak gençlere mektup Kılıçdaroğlu'ndan ilk defa oy kullanacak gençlere mektup

16 OCAK 2023'TE İHALE OLACAKTI?

Ak parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel yeni yapılacak olan hükümet konağının ihalesinin 16 Ocak 2023 tarihinde yapılacağını duyurdu. 14 gündür ihalesi yapılması gereken hükümet konağıyla ilgili her hangi bir gelişme yok. Kamuoyu ihalenin yapılıp yapılmadığı merak ederken, yaptığımız araştırmada ihaleyle ilgili her hangi bir bilgiye ulaşamadık. Şimdi herkes aynı soruyu merak ediyor ihale yapıldı mı? yoksa başka bir tarihe mi? ertelendi.  

Bursa'da bir kaç ilçede daha yapılacak olan hükümet konağıyla ilgili ihaleler verilen tarihte yapıldı. İnternette bu bilgiler ulaşılırken, İnegöl'ün 16 Ocak 2023 tarihinde yapılması planlanan ihalesinin durumunu merak ediyor.