İnegöl Alanyurt yolunda dün sabah saatlerinde meydana gelen kazada karşıdan karşıya geçmeye çalışan 77 yaşındaki kadın Tır'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Yayaların kullanması için üst geçit mevcut ancak bir çok yaya canlarını hiçe sayarak buradan geçiyor. Uzun süredir yayalar burayı kullanıyor fakat burada yaya gecidi bulunmuyor. Kim veya kimler tarafından orta refüjdeki tellerin bir bölümü kırılarak kendilerine yol yaptılar. Peki neden bu kırılan yer kapatılmıyor?

Bu yollun sorumluğu kimde, onarım çalışmalarını kimin yapması gerekiyor. İnegöl Belediyesi mi? Bursa Büyükşehir Belediyesi mi? Yoksa karayolların mı? Orta refüjdeki alan neden onarılmıyor. İnsan canı bu kadar mı ucuz? Sorumluluk İnegöl Belediyesinin ise 7/24 inegöl'ü canlı kamerayla izleyenler buraları görmüyor mu? Onarma çalışması yapıldıktan sonra bu bölgeye kamera sistemi konularak zarar verenler tespit edilip ceza işlem uygulaması yapılabilir. Orta refüjdeki teller yetersiz kalıyorsa Bursa Ankara yolunda yapılan bariyerler gibi çalışma yapılamaz mı? kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor.

ÜST GEÇİT NEDEN KULLANILMIYOR

Bölgede bulunan üst geçidi vatandaşlar neden kullamıyor? Özellikle engelli ve yaşlılar bu yüksek merdivenli yere çıkmakta zorluk çekiyor. Bebek arabası bulunan annelerde tek başlarına bu engellier açmaları biraz zor. Üste geçit bölgesine asansör şart yetkililer gereken çalışmaları yaparak vatandaşları buraya yönlendirmesi gerekiyor. Emniyet ekipleride bölgede denetim yaparak yayaları uyarması gerekiyor. Üst geçit alışkanlığı İnegöl'de mevcut değil malesef bunun içinde yetkililerin gereken çalışmaları yapması gerekiyor. Bu yolda gereken çalışmalar yapılmasa daha yok can yakacak gibi. 

Aşırı hız kazaya yol açtı! Sürücü arkasına bakmadan kaçtı Aşırı hız kazaya yol açtı! Sürücü arkasına bakmadan kaçtı

Kaynak: Haber Merkezi