Yaşanan deprem felaketinin ardından bölgeye çıkarma yaparak birçok gönüllüsü ile arama kurtarma çalışmalarına katılan İNDAK ekibi, birçok vatandaşı enkaz altından çıkarmıştı.

İnegöl’e döndükten sonra afetlerin programlı bir şekilde değil, aniden meydana gelmesinden dolayı arama kurtarma ekiplerinin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda açıklamalar yapılmıştı.

İNDAK gönüllüsü Varol Yılmaz, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Afetlerin programlı olarak gelmediği artık aşikâr. Bu nedenle bizler araç konusunda zorluk çekiyoruz. Belki de dünyada meydana gelmemiş bir felaketi yaşadık. Bu kadar geniş coğrafyada böyle bir depremi daha önce hiç görmediklerini ifade ediyor uzmanlar. Afetler programlı bir şekilde gelmiyor, ani afetler karşısında da bizlerin hazır durumda olması gerekiyor. Bu kapsamda, İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği olarak bir araç ihtiyacımız var. Bu araçla birlikte görev noktalarındaki ulaşımlar bizim için daha kolay olmuş olacak”

Yılmaz, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

Tüm Eczanelerde Atık İlaç Kutuları Oluşturuluyor Tüm Eczanelerde Atık İlaç Kutuları Oluşturuluyor

“Bizler daha önce bunu birçok kez gündeme getirdik ama birçok arkadaşımız bizleri belki de yanlış anladı. Yaşanan depremlerin ardından artık kimsenin bizi yanlış anlama lüksü de kalmadı. Bu noktada İnegöl’ün hayırseverler iş adamlarından ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma Derneği’nin TR70 0020 5000 0954 5558 8000 01 İBAN numarasına bağış yaparak bizlere bu konuda destek verilmesini rica ediyoruz”