Optik illüzyon testleri, zekamızı yanıltır ama aynı zamanda da zeki olanlarımızı ortaya koyar. Göz ve beyin arasında var olan koordinasyon üzerinden yanıltıcı bilgiler veren optik testler, eğlenceli taraflarıyla bizi dostlarımızla yarış haline de sokabilir. Yine böyle eğlenceli bir yarışın içerisine girmek isterseniz, görseldeki atı en hızlı bulan kişi olmak için iddiaya girebilirsiniz.

ezgif-com-webp-to-jpg-converter-16.jpg

Zeki, problem çözme yetileri kuvvetli, keskin gözleriyle şaşırtan kişilerden olduğunuzu düşünüyorsanız işte sizin için kendinizi test etmenize bir fırsat… Görselde ağaç ve otlar bulunan bir bölgede at bulunuyor. Ancak bu at, kolay kolay seçilemiyor. Bakalım siz kaç saniye içerisinde atı bulabileceksiniz?

GÖZLERİNİZ NE KADAR KESKİN?

Görselde yer alan atı bulanların hem gözleri hem de zekaları keskin. Parmakla sayılabilecek bir zeka küpüyseniz, siz de 7 saniye içinde atı bulabilirsiniz. O halde kendinizi iyi hazırlayın.

Görsele bakıp atı şıp diye bulabilmek istiyorsanız öncelikle iyi odaklanın. O halde görsele göz atmaya başlayabilirsiniz. İşte zeka küplerini ortaya çıkaracak test:

ezgif-com-webp-to-jpg-converter-16.jpg

ATI GÖREBİLDİNİZ Mİ?

Görsele baktığınızda atı 7 saniyede görebildiniz mi?

Eğer cevabınız evet ise bravo, sizi gönülden tebrik ederiz. Adeta bir zeka küpü olabilirsiniz. Aynı zamanda gözleriniz bir hayli keskin diyebiliriz.

Cevabınız hayırsa üzülmeyin. Bu test aslında oldukça zor testlerden biri. Atı görmek herkesin başarabileceği bir şey değil. Bunun için bol bol görsel illüzyon testi çözmüş olmanız, görsel zekanızı bu konuda eğitmeniz gerekebilir. Ancak bazı ipuçlarına da ihtiyaç duyabilirsiniz.

10 yıl içerisinde bu meslekler  yok olacak 'Aman işsiz kalmayın' 10 yıl içerisinde bu meslekler yok olacak 'Aman işsiz kalmayın'

ATI BULMAK İÇİN İPUCU VE CEVAP

Eğer atı hala göremediyseniz ve ipucuna ihtiyacınız varsa cevabı vermeden önce biraz atın yeri hakkında ipucu verelim.

Görseldeki ot ve küçük ağaç bulunan alanda atı seçmek çok zor ama atı bulabilmek için görselin üst taraflarına değil, alt taraflarına göz atabilirsiniz. At kesinlikle yukarılarda değil.

Ayrıca atı görebilmek için biraz sol tarafa dikkat etmelisiniz.

İpuçlarına rağmen atı bulmakta zorlandıysanız veya cevabınızın doğruluğunu kontrol etmek istiyorsanız işte sorunun cevabı:

ezgif-com-webp-to-jpg-converter-18.jpg