Evlilik hazırlığı yapan bir çift, sağlık raporu almaya giriştiği sırada beklenmedik bir sürprizle karşılaştı gelinin biyolojik olarak erkek olduğu ortaya çıktı.

Çift, sağlık raporu için başvurduklarında karşılarına çıkan bu gerçekle adeta şok oldu. Olay kısa sürede ülke medyasının gündemine oturdu. Genç kadının vücudunda bulunan fazlalık erkeklik organını aldırdığı ve bir süre hormon tedavisi göreceği belirtildi.

Çin medyasında yer alan başka bir haberde ise evlilik hazırlığında olan başka bir kadının da benzer bir durumla karşılaştığı ifade edildi. Devlet medyasının haberleştirdiği gelişmede, sağlık raporu sırasında ortaya çıkan bu gerçeğin düğünü iptal ettirdiği belirtildi.

Nilüfer’de Engelliler Haftası dolu dolu geçti Nilüfer’de Engelliler Haftası dolu dolu geçti

50 BİNDE BİR GÖRÜLÜYOR

Olayın ardından ortaya çıkan bilgilere göre, bu tür bir durumun görülme sıklığının 50 binde bir olduğu belirtildi. Ayrıca genç kadının kanser riski taşıdığı da bildirildi. Ancak, vücudunda bulunan fazlalık erkeklik organını aldıran kadının bir süre hormon tedavisi göreceği ve bu tür mutasyonların erken teşhis edilerek kısa sürede tedavi edilebileceği açıklandı.

Editör: Süper Kanal TV