MHP'den ayrıldıktan sonra Meral Akşener'in kurduğu İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan, daha sonra da İYİ Parti ile yollarını ayıran Yusuf Halaçoğlu yeni bir parti kuruyor.

Halaçoğlu, bugün Ankara'da partisinin kurucular kurulu üyeleriyle birlikte bir araya geldi.

Partinin ismi "Kutlu" oldu

Mynet'in haberine göre "Ülkemizin içine düştüğü şuan ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti" diyen Halaçoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Her şeyin ülkemiz yararına olsun istiyoruz. Ülkemizin içine düştüğü şuan ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti. İsmini de istedik ki Türkçe bir isim olsun ve anlamı da olsun. Onun için de 'Kutlu' olsun dedik ve 'Kutlu' oldu partimizin ismi. Bu ülkenin düze çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacak bir parti kurmaya çalıştık ve çok güzel bir ekibimiz var. Biz ne sağcıyız ne solcuyuz biz vatanseveriz."

FİKRET FİDAN'DA KATILDI

MHP'sinden İnegöl Belediye Başkanı Adayı olan ve daha sonra İyi partinin kurulmasıyla İyi partiye geçen Fikret Fidan bir dönem İyi parti İnegöl ilçe başkanlığı görevinde bulundu. Bir dönem siyasette uzak duran Fidan tekrar siyasete geri döndü. Dün Ankarada yapılan Yusuf Halaçoğlu'n yeni kurduğu Kutlu partisinin toplantısına katıldı.  Yeni kurulan kurucular üyeleri arasında bulunan Fikret Fidan'ın nasıl bir görev alacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak. 

İHH İnegöl Temsilciliği yeni yerinde hizmete açılıyor İHH İnegöl Temsilciliği yeni yerinde hizmete açılıyor

Kaynak: Haber Merkezi