EYT yaş şartı haberleri... Milyonlarca vatandaş Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunun çözüme kavuşturulmayı bekliyor. EYT düzenlemesi tartışmaları sürerken bir anda EYT yaş şartı konusu gündeme geldi ve haftalardır EYT’de yaş sınırı olup olmadığı tartışılıyor ve net cevaplar bekleniyor.

AK Parti hükümeti tarafından EYT’de yaş sınırı var mı sorusuna henüz cevap gelmedi fakat konunun takvimiyle ilgili net bir açıklama Bakan Vedat Bilgin’den geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde EYT konusuyla ilgili, “Arzumuz EYT'yi yılbaşından önce gündemimizden çıkarmak.” demişti.

Altında hava puslu: İslam Memiş çok net gram altın rakamı verdi Altında hava puslu: İslam Memiş çok net gram altın rakamı verdi

EYT'DE YAŞ ŞARTI OLUP OLMAYACAĞI BU HAFTA AÇIKLANACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Beştepe’deki dünkü kabine toplantısı sonrası gazetecilerin EYT’de yaş sınırı şartına ilişkin sorusuna cevap verdi.

EYT düzenlemesinin bu hafta içinde açıklanacağını belirten Bakan Vedat Bilgin, EYT yaş şartına ilişkin soru üzerine, “O gün açıklanacak.” dedi.

EYT DÜZENLEMESİ SEÇİMDEN SONRAYA MI KALDI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Seçim sonrasına kaldı gibi iddialar hakkında ne diyorsunuz?” sorusuna ise, “Yok öyle bir şey. Bu hafta açıklanacak.” cevabını verdi.