Ümraniye’de 174 binanın yıkılarak, yerine 1174 konut ve ticari alanın yapılacağı Topağacı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temeli atıldı. Düzenlenen Topağacı Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma törenine AKP İBB Başkan adayı Murat Kurum, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, TOKİ Başkanı Ömer Bulut, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Protokolün sahneye çıkıp butonlara basmasıyla ilk beton harcı döküldü. Protokol konuşmaları esnasında AKP İBB Başkan adayı Murat Kurum'un Çevre ve Şehircilik Bakanı iken kentsel dönüşüme uğrayan Fikirtepe'de mağdur olan vatandaşların tepkisi törene damga vurdu. Tepkilere sinirlenen Bakan Özhaseki “Mikrofonu atıp giderim” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ, MAĞDURİYETİ KABUL ETTİ, SEÇİM SONRASINI İŞARET ETTİ

Kentsel dönüşümle evleri yıkılan mağdur yurttaşlardan biri tepkisini, “Üç dört senedir dairelerimiz bitmedi. Biz 20 aileyiz” sözleriyle dile getirmek istedi.

Özhaseki, tepkilere “Biliyorum merak etmeyin. Şimdi biraz bize müsaade edin. Bu seçim boyunca biraz böyle. Şu seçimler bittikten sonra beraber bir araya oturalım Fikirtepe’nin bütün sorunlarını çözecek gibi konuşalım. Ya zaten 10-20 sene geçmiş. 5-10 günden bir şey olmaz. Durun sakin olun." şeklinde yanıt verdi.

Bir mağdur vatandaşın, “Tapularımız, evlerimiz bitmiş” diyerek sesini duyurmaya çalışmasına Özhaseki, bir kez daha tepki göstererek, “Şöyle derseniz, mikrofonu atar giderim. Seçim geliyor, oy veririz vermeyiz. Bu işleri geçin.” dedi.

Antalya'da trafik kazasında çıkan yangında can verdi Antalya'da trafik kazasında çıkan yangında can verdi

Eski bakan ve AKP İBB Başkan adayı Murat Kurum'un yanına şikayetlerini dile getirmek için kentsel dönüşüm mağduru vatandaşlardan biri gitti biri geldi.

Editör: Süper Kanal TV