Akaryakıt istasyonlarında kafa karışıklığına sebep olan farklı ürün isimleri ve fiyatlandırmaları son buluyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan kararla "Ultra Force", "Power", "VMax" gibi ifadelerle satılan ürünler tarih oluyor. 30 Nisan 2024 tarihinden itibaren istasyonlarda sadece "Benzin", "Motorin" ve "LPG" üç temel ürün satılacak ve her ürün için tek fiyat uygulanacak.

Söz konusu düzenlemeyle birlikte, sürücülerin hangi ürünün hangi özelliğe sahip olduğunu ve hangisini tercih etmesi gerektiğini anlamak için kafa karışıklığı yaşaması sona erecek. Ayrıca, farklı ürün isimleriyle sunulan akaryakıtlar arasındaki fiyat farkları da ortadan kaldırılacak.

EPDK'nın hazırladığı "Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Karar Taslağı"na göre, istasyonlarda sadece standart benzin, motorin ve LPG satışı yapılabilecek. Daha önce "ultra kuvvetli", "güçlü", "yakıt tasarruflu" gibi ifadelerle pazarlanan ürünler, tek bir standart ürün altında toplanacak.

Milletvekillerinin alacağı zam belli oldu! Emekli ve asgari ücretliler acı acı gülümseyecek Milletvekillerinin alacağı zam belli oldu! Emekli ve asgari ücretliler acı acı gülümseyecek

Bu akaryakıtların yakıt tasarrufu sağladığı, motoru temizlediği, araca ekstra performans kattığı ileri sürülerek normal akaryakıttan daha yüksek bir fiyat konuluyordu.

Editör: Süper Kanal TV