Bağ-Kur’lu esnaf ve ev hanımları için müjdeli haber Bağ-Kur’lu esnaf ve ev hanımları için müjdeli haber

Türkiye’de milyonlarca memur ve emekli yarın açıklanacak olan enflasyon oranını bekliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs ayı enflasyon rakamlarını yarın açıklayacak.

Enflasyon rakamları her ayın başında TÜİK tarafından açıklanıyor. Enflasyon nisan ayında aylık bazda % 3,18 artarken yıllık bazda ise % 69, 80'a seviyesine çıktı. Emekli ve memurlar için önemli olan bu rakamlar Temmuz ayında maaş zammını belirleyecek.

Son olarak Nisan ayında TÜİK tarafından açıklanan veriler doğrultusunda 4 aylık enflasyon farkı yüzde 18,72 olarak ortaya çıkmıştı. Mayıs ayı enflasyonun ortaya çıkmasıyla birlikte emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam netleşmiş olacak.

1632067-enflasyon-rakamlari-aciklamasi-icin-geri-sayim-64cb3b17bcf69.jpg

ENFLASYON TAHMİNİN AÇIKLADI

TÜİK enflasyonu yarın saat 10:00’da açıklayacak. Böylece önemli eşiğin aşılacağı Mayıs TÜFE verisi ile 5 aylık enflasyon farkı netleşecek. Milyonların dört gözle beklediği enflasyona ilişkin ünlü ekonomist Şenol Babuşcu’dan önemli tahmin geldi.

Şenol Babuşçu yarın açıklanacak olan enflasyona ilişkin sosyal medya hesabı X’ten tahminin paylaştı. Babuşcu, yarın TÜiK tarafından açıklanacak olan Mayıs ayı enflasyon tahminini paylaştı.

pybje0ftrwvtja1kefv9cgozyfm3sc6tiv63exue.webp

Başbuşcu yaptığı tahminde enflasyonun yüzde 3 ila 3:50 aralığında olacağını tahmin ettiğini söyledi. Mayıs ayı enflasyonuna ilişkin ekonomistler, en düşük 2,85 en yüksek ise 3,50 bir rakam beklediklerini ifade etti.

asdasdasdsdsd.jpg

Kaynak: Haber Merkezi