Meclis bu hafta yoğun gündemle toplanacak. Ülkenin bir numaralı gündemi ekonomi ile ilgili işletmelere fahiş fiyat uygulamaları sebebiyle ağır yaptırım düzenlemesi geliyor.

Araç muayene hizmetlerinde yeni karar yürürlüğe girdi Araç muayene hizmetlerinde yeni karar yürürlüğe girdi

TBMM'de bu hafta 23 Nisan etkinleri kutlaması yapılacak. Salı günü Genel Kurul'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel oturum düzenlenecek. Enerji alanında yeni düzenlemeler teklifi de bu hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek.

23 NİSAN ÖZEL SALI GÜNÜ DÜZENLENECEK

Salı günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle TBMM Genel Kurulu'nda özel oturum gerçekleştirilecek.

Mecliste gruplarıyla temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları oturumda 10'ar dakikalık konuşma yapacak. Akşam ise mecliste 23 Nisan resepsiyonu gerçekleştirilecek.

ENERJİ TEKLİFİ ÇARŞAMBA GÜNÜ GÖRÜŞÜLECEK

TBMM Genel Kurulu'nda Çarşamba günü enerji alanındaki yasa teklifini görüşmeleri başlayacak.

Yeni teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesinden oluşuyor. Teklif kabul görürse, yeni düzenlemeye göre, kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

EKONOMİDE AĞIR FATURA İŞLETMELERE KESİLİYOR

Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenleme de bu hafta mecliste görüşülecek.

Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme yer alıyor.

Söz konusu işletmelere kapatma cezası getirilmesi de Meclis'teki görüşmeler sırasında müzakere edilecek.

Son olarak bu hafta mecliste Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişiklikleri içeren teklif de görüşülecek.

 

Editör: Süper Kanal TV