Milyonlarca yatırımcı elindeki varlıkları değerlendirmek amacıyla farklı yatırım araçlarını tercih ediyor. Onlardan dikkat çeken ise dolar ve gram altın oldu.

TL KARŞISINDA DOLAR VE GRAM ALTININ YÜKSELİŞİ

Ekonomi anlamında TL, ne gram altına ne de dolar karşısında değer kazanabildi. Dolar-TL karşısında 32,4 seviyesinde seyrediyor. Gram altın ise rekor yükselişi ile dikkat çekiyor. Gram altın ise 2 bin 438 TL’de işlem görüyor.

dolar-altin.jpg

DOLAR VE ALTIN NE OLACAK?

İran ve İsrail gerilimi sonrası düşüş yaşasa da gram altın yükselişini sürdürüyor. Dolar ise Merkez Bankası’nın geçtiğimiz ay politika faizini yüzde 50 seviyesine getirmesi ile sabit duruşuna devam ediyor.

AKYIL: 52 DOLAR YIL SONU HEDEFİM

Ünlü ekonomist Devrim Akyıl, ise dolar ve gram altına ilişkin tahminini açıkladı. Akyıl, “Dolar TL'de orta vadeli hedeflerim değişmedi. 39 ile 44 teknik olarak hedefler buralara doğru bir atakta bir rasyonel bir seviyeye biraz oturabilir. Ancak bana göre ideal olması gereken yıl sonu hedefim 52 dolar” dedi.

dolar-9.jpg

Akyıl, gram altında ise Aralık ayında bir düzeltme olduğunu söylerken, “2 bin 396 orta vadeli trend seviyesi onun üzerinde kaldığı sürece orta vadede herhangi bir değişiklik yok ama 2 bin 480 üzerine atabilir” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şirin Sarı'dan yatırımcıları terletecek uyarı: Hazır olun fiyatı çakılacak Şirin Sarı'dan yatırımcıları terletecek uyarı: Hazır olun fiyatı çakılacak
Editör: Süper Kanal TV