AK Parti Bursa İl binasında Bursa Milletvekili adaylarının kaçıncı listeden gireceğinin açıklanmasının ardından AK Parti Bursa İl binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti Bursa'da milletvekili listelerinin belli olmasının ardından il binasında açıklama yapan İl Başkanı Davut Gürkan, "Bütün aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Şu anki mevcut 20 vekilimizin 11 katı aday adayı müracaatımız oldu. Bunların değerlendirmesine bakalım. Lisans, lisans üstü ve doktora seviyesinde yüzde 72 oranında bir adayımız vardı. Kadın aday oranımızda yüzde 22 oranındaydı. Bu bizim için önemliydi. Hem milletvekili aday adaylığı kriteri açısından. Bunun için aday adaylarımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bu konuyla alakalı hem taraflarını belli etme, hem medeni cesaretlerini gösterme hem de Türkiye yüzyılını inşa etme sürecindeki bir seçimimiz olan 14 Mayıs 2023 bizim Türkiye yüz yılımızın başlangıcının seçimi olacak. Inşallah bu süreçte de bu adaylarımızla beraber hareket etmiş olacağız" dedi. 

Alinur Aktaş ailesiyle birlikte sandık başında Alinur Aktaş ailesiyle birlikte sandık başında

"BURSA'DA ÇOK GÜZEL İŞLER ÇIKARACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Milletvekili adaylarını isimlerini okuyan Gürkan, her ismin ardından toplantı salonunda alkışlar yükseldi. Çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Gürkan, "Milletvekili adaylarımız, şehrimiz Bursa'mıza hizmet etmek için elinden gelen hep beraber, onlarla beraber gayret sarf edeceğiz. Allah'a çok şükür bu zamana kadar iktidar olarak ve hem AK Parti olarak hem cumhurbaşkanımıza hem milletimize hiç mahcup olmadık. Inşallah çok kuvvetli, çok güzel adaylarımız var. Biz adaylarımızla beraber Bursa'da çok güzel çalışmalar çıkartacağımıza canı gönülden inanıyorum" ifadelerini kullandı.