12. Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu 12. Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı TV 100 canlı yayınında 'Bizim yaptırdığımız son anketlere göre cumhurbaşkanımız ilk turda balkon konuşması yapıyor' dedi. 

Oktay, "Kendi koyduğumuz hedefleri hep kendimiz egale ettik. Cumhurbaşkanımız da hep yeni hedefler koydu. Türkiye ile ilgili hedeflerimiz var. Biz bunlardan vazgeçmiş değiliz. Senaryo yazan başrol olan bir Türkiye var. Dünyada sözü geçen bir liderimiz var. Kandil'deki teröristlerden birinin net sözleri vardı. 'Erdoğan bizi bitirecek, kökümüzü kazıyacak. Kılıçdaroğlu'nu desteklemek lazım, 7'li masayı desteklemek zorundayız' diyorlar sürekli. 80 yıl boyunca yapılamayanları biz 20 yılda yaptık. Terörist teröristtir! Terörle mücadelede duruşumuz nettir" açıklamasında bulundu.

"SON 10-15 GÜNDE FARK AÇILDI"

Oktay, "Seçimi birinci turda kazanacağımızdan eminiz. Ankara'dan ve sokaklardan aldığımız geri bildirim bu işin ilk turda biteceği! İkinci tura bu işi bırakıp milletimizi yormanın anlamı yok. Milletimizin ferasetine güveniyoruz. Anket sonuçları da bunu gösteriyor, sürekli anket yapılıyor. Önde olduğumuz bir gerçek. Son 10-15 gündeki trendde aradaki farkın açıldığını görüyoruz" dedi.