Cumhur İttifakı içerisinde seçimler için görüşmeler yapan Yeniden Refah Partisi, İstanbul Sözleşmesi başta olmak üzere 6284 sayılı kadına karşı şiddeti önlemek için çıkartılan kanunun kaldırılmasını şart koşmuştu. Bu şarta karşı da AK Parti'li Özlem Zengin "Kırmızı çizgimizdir" diyerek İslamcı kanattan büyük tepki görmüştü. 

İmamoğlu'nun cezası istinafta onandı mı? İmamoğlu'nun cezası istinafta onandı mı?

Zengin gelen tepkilerin ardından  "Artık bu kanunla ilgili hiçbir şey söylemek istemiyorum. Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum. Ben tartışılamaz demedim. Keşke daha insani, seviyeli, İslami bir ortamda tartışabilsek" ifadelerini kullanmıştı. 

CÜBBELİ AHMET DE HEDEF ALDI

Özlem Zengin'in bu açıklaması hedef olmasını engelleyemedi.  Cübbeli Ahmet de yaptığı son sohbet toplantısında isim vermeden Özlem Zengin'i hedef aldı. 

"Kadının beyanı esas olmaz" diyen Cübbeli, "Allah razı olsun Tayyip Bey İstanbul Sözleşmesini feshetti ama kendi partisi içerisindeki kadınlar kalktılar ayağa. Ya siz Müslüman mısınız gavur musunuz, nesiniz siz? Kadının beyanı esastır diye bir şey olur mu" ifadelerini kullandı.