31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki atama dikkat çekti.

CHP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atadı. PolitikYol’un haberine göre ulaşılan kaynaklar atamayı doğruladı.

Furkan Bozbey, Instagram’dan kendisinin de bulunduğu BURKENT’in yeni yönetim kurulu ve Mustafa Bozbey’i paylaşarak “BURKENT yönetimi Bursa’mıza hayırlı olsun” diye yazdı.

Furkan Bozbey daha sonra Instagram biyografisine ‘BURKENT yönetim kurulu başkanı’ titrini ekledi fakat tepkilerden sonra bunu sildi. 

BOZBEY'DEN AÇIKLAMA

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Bozbey, atamayı ‘güveneceği kimsenin olmaması nedeniyle yaptığını’ savundu. Bozbey, “Aslında çok büyük maaş vermiyorum. Ancak şu aşamada güvenilir insanlara ihtiyacım var” dedi. Saymaz, yeğen Bozbey’in özel becerisi olmadığını da şöyle belirtti: “Özel bir becerisi mi var diye sordum, o da yokmuş.”

“BU GENÇLER HİÇ Mİ ÇALIŞMAYACAK?"

Bursa'da bıçaklanan ve yağmalanan taksici saldırganı yakalandı! Bursa'da bıçaklanan ve yağmalanan taksici saldırganı yakalandı!

Bozbey, Sözcü’den Fırat Fıstık’a yaptığı bir diğer açıklamada ise yeğeninin ‘liyakatli’ olduğunu savunurken; “Bu gençler hiç mi çalışmayacak?" diye de sitem etti.

Bozbey’in açıklaması şöyle oldu:

"Bu şirketler hakikaten sıkıntıların olduğu şirketler. Furkan Bozbey’in, yeğenimin soyadından kaynaklı sorun çıkıyor. İTÜ mimarlık mezunu genç biri. Bu işi bilen, şirketleri denetlerken güveneceğimiz biri. Zaten bu insanlardan oluşturuyoruz yönetimleri. Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlar olması lazım. Soyisminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli. Yeter ki liyakati olsun. Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. 27-28 yaşında. Genç biri. Bir de gençleri siyasete kazandırmamız lazım. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç mi çalışmayacak?"

Editör: Süper Kanal TV