Canlı yayında konuşan Gazeteci Cem Küçük, emeklilerin heyecanla beklediği zam haberini duyurdu.

Küçük, yayınını sosyal medya hesabından paylaşarak, konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağına dair açıklamalar yapan Küçük, emeklilerin kafasındaki soruları cevapladı.

Gazeteci Cem Küçük, sosyal medya platformunda şöyle bir paylaşım yaptı:

"Emekli maaşlarına yönelik büyük bir beklenti var. Yeni en düşük emekli maaşı 11.500 TL ile 12.000 TL arasında olabilir mi?

Şu an üzerinde çalışılan bazı konular var. İlk olarak son altı aylık enflasyon oranı yüzde 40 seviyesinde. Bununla birlikte emeklilere yüzde 50 zam yapılacak. Eğer öngörüm doğruysa ve maaşlar 12.000 TL olursa, ek bir refah artışı söz konusu olmayacak."

Çikolatanın tadı kaçtı Bu dev zam sonrası kimse çikolata alamayacak Çikolatanın tadı kaçtı Bu dev zam sonrası kimse çikolata alamayacak

Küçük, prim günlerine dair önemli açıklamalarda bulundu ve prim ödemelerinde farklılık gösteren kişilere yönelik bir çalışmanın yapıldığını belirtti .

"Daha yüksek prim ödeyenlerin maaşlarına ek bir artış yapılabilir" şeklinde konuşan Küçük, ayrıca SGK emeklileri ile Bağ-Kur emeklileri arasında yapılacak zam farkına da değindi.

SGK emeklilerine, Bağ-Kur emeklilerine kıyasla yüzde 5 daha fazla zam yapılacağını belirten Küçük, bu durumun SGK emeklileri için ek bir avantaj sağlayabileceğini vurguladı.