Başkan Bozbey, yeğenini bu göreve getirmesini "Bu gençler hiç mi çalışmayacak?" şeklinde savunmuştu ancak sonrasında geri adım attı. Bozbey, "Bu sadece düşündüğümüz bir şeydi. Hayata geçirmedik, böyle bir atama olmayacak. Yeğenim kendi isteğiyle bu görevden affını istedi." açıklamasını yaptı.

Konuyla ilgili açıklama gönderen Bozbey, "Biz güvendiğimiz bir şeyi yapmaya çalışıyoruz. Gerçekten güvendiğimiz insanlara ihtiyacımız var. Sırtımızı yaslayabileceğimiz insanlarla çalışmak istedik. Niteliği, kariyeri desen hepsi tamam. Yeğenim kendi isteğiyle, 'Kimseyi zan altında bırakmak istemem, ben de hak etmiyorum bu ifadeleri' dedi ve bu görevden affını istedi. Böyle bir şey düşündüğümüzle kaldı." ifadelerini kullandı.

Furkan Bozbey'in, yeğenimin soyadından kaynaklı sorun çıkıyor. İTÜ mimarlık mezunu genç biri. Bu işi bilen, şirketleri denetlerken güveneceğimiz biri. Zaten bu insanlardan oluşturuyoruz yönetimleri. Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlar olması lazım." şeklinde konuşmuştu.

Ticaret Bakanlığı’ndan Yıldırım’daki 4 kadın kooperatifine destek Ticaret Bakanlığı’ndan Yıldırım’daki 4 kadın kooperatifine destek

Açıklamasının devamında "Soy isminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli" diyen Başkan Bozbey, "Yeter ki liyakati olsun. Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. 27-28 yaşında. Genç biri. Bir de gençleri siyasete kazandırmamız lazım. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç mi çalışmayacak?" demişti.

Olay, Bursa'da siyasi bir tartışma yaratmıştı. Bozbey'in savunmasına rağmen kamuoyundan gelen tepkiler sonrası atama iptal edildi ve Furkan Bozbey'in de görevden ayrılma isteğiyle affını talep ettiği bildirildi.

Editör: Süper Kanal TV