Türkiye'nin ekonomik dengelerini koruma amacıyla alınacak tedbirler arasında, enflasyonla mücadele de yer alıyor ve bu bağlamda hükümet, talebi azaltmaya yönelik önlemler üzerinde çalışıyor.

Bu önlemler arasında dolaylı vergilerde yapılacak düzenlemeler de yer alıyor ve bu düzenlemelerin özellikle dar gelirli kesimleri nasıl etkileyeceği önemli bir konu olarak gündeme geliyor.

Öne sürülen bir iddiaya göre, yakın bir gelecekte sigara fiyatlarında önemli bir artış olabilir.

Sigara Kullanımının Ortopedik Ameliyatlara Etkileri | Kayhan Turan | Robotik Ortopedi Cerrahi Derneği Başkanı

Bu durum, sigara kullananlar arasında endişe yaratırken, ekonomik etkisi de merak ediliyor.

ÜRÜN KSITLAMALARI BAŞLADI

Özellikle sigara sektöründe, fiyat artışı beklentisiyle bazı firmaların ürün kısıtlamasına başladığına dair iddialar gündeme gelmeye başladı.

Platform Başkanı Aybaş'ın yaptığı açıklamaya göre, "Fısıltı 10 TL zam! Sigara zammı konuşuluyor, firmalar sigara satışında ürün kısıtlamasına başladılar." Bu durum, sigara piyasasındaki hareketliliği ve tüketicilerin tepkilerini de beraberinde getirebilir.

screenshot-1.png

screenshot.png

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre, 1-10 Nisan tarihleri arasında sigara fiyatlarına 10 TL'lik bir zam yapılması bekleniyor.

SGK uzmanı Özgür Erdursun net konuştu! SSK Bağ Kur memur emeklisinin zammı belli oldu SGK uzmanı Özgür Erdursun net konuştu! SSK Bağ Kur memur emeklisinin zammı belli oldu
Editör: Süper Kanal TV