Bursa İl Jandarma Komutanlığınca Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanununa Muhalefet suçunu işleyen şahısların tespiti ve yakalanması için istihbari çalışma başlatıldı.  Jandarma birimlerince yapılan çalışmalar neticesinde Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma 2, Resmi Belgede Sahtecilik 1 ve Dolandırıcılık 1 olmak üzere toplam 4 adet suç kaydı bulunan A.B. isimli şahsın elinde tarihi eser niteliğinde Tevrat bulunduğu ve satmak için müşteri aradığı tespit edildi.

Sinan Ateş'in annesi suskunluğunu bozdu: Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı Sinan Ateş'in annesi suskunluğunu bozdu: Ne koltuk kavgası ne koltuk sevdası vardı

Nilüfer ilçesi Atlas Mahallesi mülki sınırları içerisinde yapılan operasyon neticesinde; 1 Adet tarihi eser niteliğinde El Yazması Tevrat olduğu değerlendirilen kitap ele geçirildi. Adli makamlardan alınan talimat doğrultusunda adli işkemlere başlanıldı. Şüpheli A.B. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Ele geçirilen kitap Bursa Müze Müdürlüğüne teslim edildi.