Bir önceki gün Kayseri'de 6 yaşındaki kız çocuğuna taciz olayla birlikte gergin anlar yaşandı. Öfkeli halk sokağa döküldü. Bir noktada suriyelilere ait iş, ev ve araçlarına zarar verildi. Emniyet güçleri öfkeli kalabalığı  güçlükle sakinleştirdi. Bu olayın ardıdan sınırda gerginlik başladı. Bazı suriyeliler Türkiye'nin kontrollünde olan bölgede olaylar çıkarmaya başladı. Türk bayrakları yakıldı, Tırlar ateşe verildi. Bu olayların ardından Türkiye'den sert tepki gelirken sınır bölgesine takviye ekipler sevk edildi.

TÜM TÜRKİYE GENELİNDE GÜVENLİK ÜST SEVİYE ÇIKARILDI

İnegöl'ün Yeni Jandarma Komutanı Yüzbaşı Harun Nazlı Göreve Başladı! İnegöl'ün Yeni Jandarma Komutanı Yüzbaşı Harun Nazlı Göreve Başladı!

Yaşanan bu olayların ardından emniyet güçleri önlemleri artırdı. İçişleri Bakanı Yerlikaya provokasyonlara karşı vatandaşları uyardı. Bursa Çarşamba'da Suriyelerinin olduğu yerde işyerleri ve dükkanlar erken kapatıldı. Polis bölgede sık sık devriye geziyor. Aynı önlemler İnegöl'de alındı. İnegöl poliside ilçede her hangi bir olayın yaşanmaması adına tedbirlerini artırdı. İnegöl'de gelen ihbarları titizlikle değerlendiriyor. Öte yandan İnegöl'de kimliği belirsiz bazı kişi veya kişiler Suriyeler ait araçlara zarar verdiği ihbarları polis harekete geçirdi. Polis ekipleri ihbarlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi