Bursa Büyükşehir Belediyesi,Türkiye'nin EURO 2024 karşılaşmalarını dev ekranda vatandaşlarla buluşturuyordu. Ülke gündeminde yaşanan olaylar sebebiyle güvenlik önlemleri de üst seviyeye çıkarıldı. Bu kapsamda belediyeler, ülke gündeminde yaşanan olayların daha da büyüyümesi için etkinliklerin iptalini açıkladı. Büyükşehir'in yanı sıra belediyeler de tek tek iptal kararlarını duyurdu. Bu kapsamda Kestel, Gürsu, İnegöl, Orhangazi, Keles ve Mustafakemalpaşa Belediyelerinde dev ekran kurulmayacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bugün saat 22.00'da oynanacak olan Türkiye-Avusturya maçı için kurulacak dev ekran etkinliğinin iptal edildiğini açıkladı yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Başkan Aydın, birim müdürleriyle bir araya geldi Başkan Aydın, birim müdürleriyle bir araya geldi

Ülkemizde yaşanan istenmeyen son gelişmeler, nedeniyle alınan karar doğrultusunda Bursa'mızın farklı noktalarında planladığımız Türkiye-Avusturya milli maç dev ekran gösterim organizasyonu üzülerek iptal edilmiştir. Anlayışınız ve duyarlılığınız için teşekkür eder, Milli Takımımıza başarılar dileriz. Size inanıyoruz, size güveniyoruz, haydi bizim çocuklar çeyrek finale!

Kaynak: Haber Merkezi