Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden 24 Nisan'da yüklenici firma Öztimurlar'a gönderilen resmi yazı ile spor salonu şantiyesindeki çalışmaların derhal durdurulması istendi.

Yerel seçimler öncesinde Mustafa Bozbey, göreve gelmeleri halinde kapasitesini az buldukları Atatürk Spor Salonu projesini yeniden gözden geçireceklerini belirtmişti.

3 bin 92 kapasiteli yeni Atatürk Spor Salonu'nda seyirci sayısının 5 bin 200 civarında olmasının beklendiği öğrenildi.

"PROJE REVİZYONU YAPILMASI İÇİN DURDURULDU"

İnşaatın neden durduğu hakkında konuşan inşaat firmasının sahibi Murat Öztimur, "Seyirci kapasitesinin küçük olması seçim öncesi eleştirilmişti. 3 bin kişilik bir kapasite var ama Mustafa Bozbey Başkanın "5 bin üzeri olması lazım" gibi söylemleri vardı. Proje revizyonu yapılması için durduruldu" dedi.

"EN AZ 3 AY SÜRECEK İŞLEM VAR" 

Bursa'da 50 bin fide Yıldırım'dan Bursa'da 50 bin fide Yıldırım'dan

Durdurulma sürecinin ne kadar olacağının bilgilerini veren Öztimur, "Bizim orada zaten parsel sınırımız belli. Orada bir taraf millet bahçesi, onun bir ana duvarı var, yürüyüş yolu var. Zaten orada bir sınır var. Diğer tarafı da Atatürk Lisesi, aşağısı Kültürpark ve üstü de anayol. Yani parselin genişleme ihtimali yok. Mevcut şantiye alanında bir revizyon, çalışma alanında bir revizyon yapılabilir. Proje mevcut proje revize edilerek aynı parsel içine bize göre 5 bin kişinin üzerinde bir kapasite sığacak durumda. Orada şu an zemin ve hafriyat çalışması yapılıyor. Parsel sınırlarında fore kazıkları ve iksa kazıkları var. Zemine de güçlendirme güçlendirme yapılacak. O yüzden parsel sınırı değişmeyeceği için bu işte en az 3 ay sürecek işlem var. 10 dönüme bu işlemin yapılması en az 3 ay vakit alacak" diye konuştu.

"PROJE TEKRAR ÇİZİLECEK"

Proje revizyonu için 3 ay vakitleri olduğunu söyleyen Öztimur, "O süre içinde projeyi müellifte değiştirebilir, Büyükşehir kendi kadrosuyla da bakabilir. Biz de yardımcı olabiliriz. Proje tekrar çizilecek ve revize edilecek. Bizim kaba inşaata devam edebilmemiz için statik, mimari, mekanik ve elektrik projelerini revize edilmesi gerekecek" ifadelerini kullandı.

ÇOK UZAYACAK BİR DURUM DEĞİL.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'den randevu talep ettiğini dile getiren Öztimur, teknik detaylar ve projeler üzerinde açıklama yapacaklarını söyledi. Ayrıca kendilerinin muhatap olacak kişilerin belli olması gerektiğini belirten inşaat firmasının sahibi Murat Öztimur, "Teknik kadroyla bir araya geldiğimizde çok uzayacak bir durum değil. Zeminde yapacağımız iyileştirmeler için en az 3 aylık bir sürece ihtiyacımız var" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi