Milyonlarca kişi tarafından severek kullanılan müzik dinleme uygulamaları arasında yer alan Spotify’den kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan haber geldi. Artık ücretsiz plan kullanıcıları şarkı sözlerinin tamamına erişemiyor. Şarkı sözleri bölümü, Premium abonelere özel hale getirildi. Ücretsiz kullanıcılar için bir sınırlama getirildi.

ÖDEMEYENE SINIRLAMA GELECEK

Ücretsiz plan kullanıcıları, istedikleri bir şarkının sözlerine ulaştıklarında tamamını göremiyorlar artık. Şarkı sözleri, Premium üyelikte olduğu gibi otomatik olarak görünmüyor; bunun yerine "Şarkı sözlerini göster" butonuna basmak gerekiyor. Bu butona ilk kez tıkladığınızda, Spotify aylık bir şarkı sözü görüntüleme sınırı olduğunu belirten bir uyarı gösteriyor. Bu özelliği kullanmak isteyenler için aylık ücretin 59,99 TL olduğu açıklandı.

ekran-goruntusu-2024-05-02-154048.png

KULLANICILAR İSYAN ETTİ

Bu uyarı, her şarkı sözlerini görüntülediğinizde sınırdan düşüleceğini belirtiyor ve sınırsız erişim için Premium'a geçişi öneriyor. Aylık sınırı doldurduğunuzda, şarkı sözleri görüntüleme seçeneği yerine "Bu aya ait şarkı sözü sınırına ulaştın." uyarısıyla karşılaşıyorsunuz ve "Bilgi edin" butonuyla Premium satın alma sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Bu değişiklik sebebiyle birçok kullanıcı isyan etti.

ekran-goruntusu-2024-05-02-154858.png

Dünyanın en öfkeli ikinci ülkesi Türkiye... İletişim sanal, duygular gerçek! Dünyanın en öfkeli ikinci ülkesi Türkiye... İletişim sanal, duygular gerçek!

SPOTİFY PREMİUM FİYATLARI

Güncel Spotify premium fiyatları ise şu şekilde:

  • Bireysel Premium: 4 ay boyunca 59,99 TL
  • Öğrenci Premimum: 1 ay ücretsiz, sonraki aylar 32,99 TL
  • Duo Premium: 2 Premium hesap 79,99 TL
  • Premium Aile Paketi: 99,99 TL
Kaynak: Haber Merkezi